Samsung Galaxy A06 Dual SIM 6GB RAM 128GB -Black
EGP 7,625.00
All prices include VAT.
All prices include VAT.
Other sellers on Kza Meeza
From
EGP 7,625.00
(1 more)
M&a STORE
Out of stock
EGP 7,625.00
Out of stock
| Display | 6.7" PLS TFT U‑Cut, 720×1600 resolution, 60 Hz |
| Processor | MediaTek Helio G85 (12 nm, octa-core, up to 2.0 GHz) |
| RAM | 6 GB LPDDR4X |
| Internal Storage | 128 GB eMMC 5.1 + microSD up to 1024 GB |
| Rear Camera | 50 MP (f/1.8) + 2 MP Depth Sensor |
| Front Camera | 8 MP (f/2.0) |
| Battery | 5000 mAh, 25 W Fast Charging |
| Security | Side fingerprint sensor, Samsung Knox Vault |
| SIM & Connectivity | Dual Nano SIM, 4G LTE, supports multiple LTE bands |